Jsou otázky, na které vám kamarád, váš účetní nebo externí konzultant prostě nedokáží dobře odpovědět. Dokonce na ně nezískáte odpovědi na internetu. Mezi takovými otázkami mohou být i otázky vyskakující s blížícím se startem EET, elektronické evidence tržeb, která již dlouho vzbuzuje spoustu emocí a obav.

Předpokládám, že jste podnikatel a že v hlavě máte spoustu základních otazníků:

„Jaký bude můj byznys s EET?“
„Jak musím připravit svůj byznys na termín spuštění?“

Ale mohou být i další otazníky:

„Jak budu muset svůj byznys přizpůsobit, aby dál prosperoval i s EET?“
„Co pro to musím udělat?“
„Jaký vliv to na mě bude mít?“
„Co mi to přinese dobrého?“
„Co budu muset obětovat či opustit?“
„K čemu dalšímu bych mohl situaci, ve které budu muset dělat změny, ještě využít?“

Na takové a další otázky si potřebujete jako podnikatelé odpovědět sami. Vyhodnotit situaci, zvážit možnosti, vzít v potaz souvislosti, nakonec si z toho všeho vytvořit vlastní názor a především udělat konkrétní kroky. Spousta podnikatelů se do toho pustí s větší či menší chutí sama. Jiná spousta podnikatelů už ví, že k takovému procesu rozhodování je nejefektivnější přizvat si profesionálního kouče. Kouče, který jim svými schopnostmi a způsobem vedením rozhovoru umožní se soustředit především na podstatu věci, odkrývat souvislosti, předem rozpoznat dopady, výhody či nevýhody jednotlivých variant a nakonec zvolit takové řešení, o kterém budete sami opravdu PŘESVĚDČENI, že je pro vás a váš byznys v dané chvíli to nejlepší.

A proč o tom píšu?

Dnes vyšel zákon o EET ve sbírce zákonů, termíny jsou dané. Podnikatelé se budou zapojovat postupně takto:

  • 1. fáze – od 1. prosince 2016 – ubytovací a stravovací služby
  • 2. fáze – od 1. března 2017 – maloobchod a velkoobchod
  • 3. fáze – od 1. března 2018 – ostatní činnosti vyjma těch ve 4. fázi (například svobodná povolání, doprava, zemědělství)
  • 4. fáze – od 1. června 2018 – vybraná řemesla a výrobní činnosti

 

Pokud patříte mezi tu spoustu podnikatelů, kteří se chtějí rozhodovat na základě vlastního názoru, efektivně a kteří věří, že profesionální kouč je v procesu rozhodování přínosem, sjednejte si se mnou schůzku. Věřím, že se vám vyplatí.

PS: Vzhledem k tématu rád připomenu, že jako ICF profesionální kouč jsem striktně vázán etickým kodexem.